Поляниця


На північний захід від Яремче, поблизу гірськолижного курорту «Буковель», знаходиться село Поляниця (інколи називають Паляниця). Колись поселення називалося Поляниця-Поповичівська, оскільки було власністю чоловіка на прізвище Попович, а Поляниця, вважається похідною назвою від полонин, тобто «полонини, які були власністю Поповича». Інша версія походження назви буквально позначує місце поселення «поляницею», що означає «випалене місце». Перша письмова згадка про Поляницю була 1820 року.

На початку ХХ ст. у селі князь Ліхтенштейн придбав чимало маєтків і отримав право на полювання. Згодом він виділив кошти на будівництво церкви, яку закінчили у 1912 році і приурочили до свята Введення у храм Пресвятої Богородиці. У 1946 році церква згоріла. Лише 1990 році у селі звели нову церкву, яка також приурочена до свята Введення у храм. Поблизу нової церкви знаходяться поховання австрійських воїнів, які полягли у боях під час І світової війни.

Сьогодні Поляниця – село, що інтенсивно розвивається від часу побудови гірськолижного курорту «Буковель», адже до підйомників пішки можливо дійти усього за 20 хвилин. Тут існує великий асортимент послуг – харчування, проживання, оренда лижного спорядження.

VitaK  Rest.if.ua

Advertisements

About Rest.if.ua

* Саме тут можна знайти як, де і коли провести свій вільний час. * Саме тут вільний час перетворюється на корисний час. * Саме тут знаходяться твої однодумці, які поділяють твої захоплення і чекають на тебе та на твої поради. * Саме тут ти можеш відкрити всесвіт біля своєї домівки і знайти домівку в будь-якій точці світу.
Опубліковано у Карпати | Теґи: , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s