Гора Говерла


Заросляк

Заросляк

Говерла – найвища вершина Карпат Українських і всієї України(2061 м), знаходиться на межі Івано-Франківської та Закарпатськоїобластей на масиві Чорногора. Має конусоподібну форму. На схилах – форми плейстоценового зледеніння, каменепади. Бувають снігові лавини.

Прикарпатський край оповитий легендами, от і про найвищу гору України існує чимало, одна з них: що давним-давно хлопцеві на ім’я Прут, який ночував у карпатських лісах, приснилася красива дівчина із зеленими очима. Він довго шукав її, аж поки не почув чарівного співу. Прут підкрався і поцілував лісову красуню. Дівчина, яку звали Говерла, закохалася у юнака. Вони вечорами блукали по горах. Коли про це дізнався батько Говерли, гірський цар, він дуже розлютився і заборонив Говерлі ходити до людей. В розпачі дівчина прибігла до старої смереки – і та перетворила її на найвищу гору. Прут плакав за коханою, аж поки не став стрімкою річкою.

Інша легенда (мадярська) розповідає про те, що на високу безіменну гору першим вирішив піднятися барон Янош Нодь. Він хотів назвати її своїм ім’ям. Взявши з собою дужих слуг та коней, барон вирушив у похід. Дорогою слуги знемагали і падали. Гордого пана це сердило. Одного боягузливого слугу, який хотів повертатися назад, господар убив.

На вершині Янош Нодь опинився, коли посипав лапатий сніг. Частина людей, які прибули з ним, розбіглися. Гору вони почали називати Говерлою, що по-мадярськи означає снігова вершина.

На гору Говерлу найкраще підніматися зранку у сонячну погоду. Обов’язково потрібно мати спортивний одяг та зручне взуття.

Якщо не падає дощ і немає туману, із турбази «Заросляк» на найвищу вершину можна підійматися і без гіда. Стежка на гору витоптана, на кожному кроці є вказівники. На вихідні на Говерлу масово сходять туристи.

Rest.if.ua


Advertisements

About Rest.if.ua

* Саме тут можна знайти як, де і коли провести свій вільний час. * Саме тут вільний час перетворюється на корисний час. * Саме тут знаходяться твої однодумці, які поділяють твої захоплення і чекають на тебе та на твої поради. * Саме тут ти можеш відкрити всесвіт біля своєї домівки і знайти домівку в будь-якій точці світу.
Опубліковано у Карпати | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s