Rest : Подорожуємо Провінцією, Коропец, Тернопільщина, Зелений Туризм


Rest : Подорожуємо Провінцією, Коропец, Тернопільщина, Зелений Туризм.

Літо… Чудова пора, яку більшість із нас чекає з нетерпінням. Адже це час довгоочікуваної відпустки. До речі, кожен проводить її по-різному. Для одних це – прекрасна нагода відвідати бабусюв сусідній області, водночас насититися чистим сільським повітрям й оздоровитись, для інших – період повної релаксації та зміни обстановки. Щодо останнього, то повнота цієї зміни залежить насамперед від повноти вашого гаманця (адже в час фінансової кризи він відчутно схуднув). Тим не менше, відпочити, а той просто приємно провести час, можна не тільки на курортах Туреччини, Єгипту, Хорватії і т.д., а й у нас, на території рідної неньки України (до речі, без сарказму). Ні, йдеться не про відпочинок у Криму чи на узбережжі Азовського моря. Мова піде про подорож теренами рідної області, а в кожного вона своя. Для мене, зокрема, це – Тернопільська.

Розгорнувши мапу Тернопільщини, ви віднайдете внизу маленьку точку, що позначає смт Коропець (Монастириський р-н). Це і є моє рідне село, де я зазвичай проводжу свою відпустку. Мабуть, хто із вас подумає, що тут цікавого проводити літо у селі, адже село воно і в Африці село. Можливо, тільки у нас воно не таке «піщане» і «пекуче».

Отож до уваги тих, хто все ж таки наважиться на подорож провінцією! Насамперед вам знадобляться нормальні шузи, бо якщо ви захочете побачити цікаві місця, то ходити доведеться чимало, а територія у нас горбиста (село розміщене у долині, яку оточують пагорби, покриті лісом). Крім того, не буде зайвим і намет, адже подорож може затягнутися, а оскільки автобус до села їздить тільки двічі на день, доведеться ночувати під відкритим небом. Романтика…
Розпочинати подорож Коропцем варто із цетру селища, де розміщена пам’ятка архітектури XIXст палац графа Бадені. Старожили розповідають, що колись це був справжній казковий палац, під куполом якого розміщувався величезний акваріум з екзотичними рибками. А навколо палацу був надзвичайно красивий парк, а такожсад із різноманітними рідкісними деревами та квітами. Крім того, біля маєтку графа було озеро, де плавали лебеді. Однак з приходом радянської влади на наші терени все дуже змінилося: казковий палац почав перетворюватися на руїни. Можливо, я гіперболізую, однак після того, як совіти організували на території палацу школу-інтернат міжнародного значення, пам’ятка архітектури відтоді дуже змінилася. Вона зовні ще нагадує «палац», та всередині вся краса майже знищена. Неабиякого руйнування зазнав сад, а про озеро годі й казати. Тим не менше поціновувачі архітектури XIX ст віднайдуть для себе чимало цікавого.
Після оглядин маєтку графа Бадені помалу вирушаємо до старого польського костелу, що розміщений на невеликому пагорбі поблизу кладовища. До речі, радянська влада і над ним «попрацювала» – зробила шкільний спортзал. Та з приходом незалежності представники села польського походження (не без допомоги Польщі) зуміли відреставрувати храм. Крім костелу, в Коропці на вул. Шевченка (Перевіз) є греко-католицька церква (XVIIIст). Йдучи далі по вулиці Шевченка, зможете потрапити до річки Дністер. На поляні, поблизу ріки ви і намет зможете розкласти, і з друзями у футбол чи волейбол пограти, а то просто подуріти досхочу, я вже не говорю про загаряння чи плавання. І ще одне: якщо ваша компанія чималенька і ви запаслися надувними човнами, то ваша подорож стане ще приємнішою. Адже сплав Дністром – це особливе задоволення, тим паче краєвиди там незабутні.
Ну що ж, приємної подорожі!

 

Капі Тошка
Advertisements

About Rest.if.ua

* Саме тут можна знайти як, де і коли провести свій вільний час. * Саме тут вільний час перетворюється на корисний час. * Саме тут знаходяться твої однодумці, які поділяють твої захоплення і чекають на тебе та на твої поради. * Саме тут ти можеш відкрити всесвіт біля своєї домівки і знайти домівку в будь-якій точці світу.
Опубліковано у Тернопільська область, Цікаві місця для відпочинку | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s