Rest : Женецький Водоспад (Водоспад Гук)


Rest : Женецький Водоспад (Водоспад Гук).

Женецький Гук

Женецький Гук

Женецький водоспад розташований на потоці Женець біля сіл Микуличин і Татарів (Яремчанського повіту, Івано-Франківська область) на відстані приблизно 5 км від траси, 9 км від станції Татарів і 10 км від станції Микуличин.

Еколого-пізнавальна стежка “Женець – Гук” пролягає по основній дорозі лісогосподарського і протипожежного значення, уздовж ріки Женець. Довжина маршруту – 4800 м. Починається маршрут біля Женецького лісництва на висоті 800м над рівнем моря. У цьому місці розходяться два туристичних маршрути: “Женец – Хом’як” і “Женець – Явірник”. Неподалік є два джерела з чистою холодною водою й альтанка, з якої відкривається панорама на села Микуличин і Підліснив. На відстані 200 м від маршруту з лівого боку знаходиться ставок, а з правої сторони, за містком, розташована зона відпочинку “Женець”. На річці Женець є невеликий водоспад висотою 1,5 м. За ним, на березі – мальовнича опушка, де можна відпочити (називають її “Жидівське поле”). Тут панує типова флора гірських лугів. Серед зеленого килима яскравими плямами виділяються волошка карпатський, арніка гірська, ятришник плямистий. На шляху до водоспаду можна зустрітись з лисицею, білкою карпатською. Серед плазуючих зустрічається гадюка звичайна, а з земноводних – саламандра плямиста. За перехідним містком видніються дві садиби місцевих жителів. Поруч – метеопост Женецького лісництва. Лісова дорога закінчується, і по стежині до кінцевого пункту маршруту – водоспаду – залишилося 30 м. За давніх часів Женецький пролісок служив притулком для тамтешніх горянок, що тікали від завойовників, звідси і відбувається його назва. Тепер цей оазис зі стрімкими скелями, що ізвивається потоком між ялин і водоспадом на ім`я Женецький.

Водоспад Женецький Гук знаходиться на висоті 900 м над рівнем моря, утворився у післявоєнні роки в результаті повені. Вода вільно падає з гори з висоти 15 м. Місцеві жителі назвали водоспад Гук через шум, гул, що доноситься від нього. Завдяки постійному зволоженню і бризам водоспаду, рослинність тут буйна і різноманітна. Широкі округлі листки розкинула кремена біла. Біля води можна побачити незабудку болотну, смолку білу, гравілат міський, герань Робертова і білозір болотний. Маршрут маркований: горизонтальні смуги білого кольору, у центрі – блакитна смуга.

dimko

Advertisements

About Rest.if.ua

* Саме тут можна знайти як, де і коли провести свій вільний час. * Саме тут вільний час перетворюється на корисний час. * Саме тут знаходяться твої однодумці, які поділяють твої захоплення і чекають на тебе та на твої поради. * Саме тут ти можеш відкрити всесвіт біля своєї домівки і знайти домівку в будь-якій точці світу.
Опубліковано у Водоспади, Карпати | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s