Rest : Івано-Франківськ місто затишку, Станіславів, Ратуша, Визначні місця


Rest : Івано-Франківськ місто затишку, Станіславів, Ратуша, Визначні місця.

Івано-Франківськ

Івано-Франківськ

У світі є багато прекрасних куточків, куди манить жага мандрівника і нових вражень, стільки міст і містечок незворушно посміхаються світлинами друзів, додаючи бажання пакувати чемодани, придбати квиточок і поїхати споглядати на старі споруди, парки, церкви, десь в незнайомому скверику жувати смачну ватрушку, або смакувати в кавярні кавовий напиток, і все здається не таке, як звиклось, смачнішим, екзотичнішим…

Але, куди б не завезли локомотиви чи водії автобусів: в старовинний Львів, незворушну Варшаву, чи автентичний Краків, – в думці спливає порівняння з рідним містом, таким компактним, затишним, з тихими просторими вуличками, без гамірних проспектів і шаленої кількості автівок на дорогах, без тисняви в метро і черг на маршрутки, містом, яке нікого не залишає байдужим, де всі всіх знають.

Івано-Франківськ – домашнє місто, місто асоціацій.

Офіційно днем народження  Івано-Франківська, вважається 7 травня 1662 р., стара назва – Станіславів.

Станіславів починався з Ринкової площі і ратуші, які у видозміненому стані збереглись донині. Центр прикрашають старі будинки, кожен з яких колись був для когось фортецею. Звісно, їх зараз не впізнати: усучаснені, перефарбовані в різні відтінки… Але, переглядаючи старі фотокартки, можна перенестись в епоху ренесансу та аристократів, від них віє романтикою минулих часів.

При великому бажанні Франківськ можна обійти за день, але це зовсім не применшує його краси і унікальності, швидше навпаки… Можна без поспіху оглянути всі визначні місця, або ж просто прогулятись Стометрівкою (вул. Незалежності) – чи не єдиною в Україні вулицею призначеною для пішоходів і романтичних прогулянок, починаючи від “співаючого” фонтану, площі з голубами, кованої гойдалки з безліччю замкнених колодочок і стрічечок, кованого дерева, минаючи кумедного дядька і чуючи навздогін його коронне “…пані, пані, дайте пару копійочок…”, присісти на численних лавочках або ж в одному з розміщених тут кафе.

Івано-Франківськ – місто історії, культури і диваків, прогулюючись вулицями цілком можна зустріти Юрія Андруховича, Тараса Прохаська.

Усе розміщене настільки компактно, що важко заблукати, а якщо кудись не туди звернути, мешканці радо і емоційно пояснять потрібний напрямок.

В Івано-Франківську люблять вбудовувати, добудовувати, забудовувати, прибудовувати і перебудовувати. Можливо саме тому поряд із невеличкими будиночками з титанами виростають сучасні вітражні офісні багатоповерхівки.

Для бажаючих відчути мінімалізм міста варто тільки звернути з центральних вулиць і казкова атмосфера гарантована.

Івано-Франківськ – місто де відчуваєш себе вільно і умиротворено

V-a

Advertisements

About Rest.if.ua

* Саме тут можна знайти як, де і коли провести свій вільний час. * Саме тут вільний час перетворюється на корисний час. * Саме тут знаходяться твої однодумці, які поділяють твої захоплення і чекають на тебе та на твої поради. * Саме тут ти можеш відкрити всесвіт біля своєї домівки і знайти домівку в будь-якій точці світу.
Опубліковано у Івано-Франківськ | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s