Rest : Залізничний воклаз, Івано-Франківськ, Де Відпочити


Rest : Залізничний воклаз, Івано-Франківськ, Де Відпочити.

Що б не говорили, і які б теорії не виводили, а перше враження про людину справляє її одяг. І вже в залежності від фасону і кольорів оточуючі визначають її вподобання, переконання і навіть відношення до епохи.

Ось так і вокзали та аеропорти виступають візитівкою, першим враженням про місто. Вони, як мовчазні спостерігачі, які віками в своїх стінах зберігають посмішки зустрічей, сльози прощань, мовчанки очікувань, їх не питають, вдягаючи в чергові забарвлення, перебудовуючи і пристосовуючи до нових вимог століття.
Станіславський вокзал був споруджений одним з перших на Україні в 1866 році, і передував відкриттю Столичного (1970 р.) та Харківського вокзалів (1969 р.), також йому судилось було ввійти в історію електрифікації міста, як першій споруді, яка була освітлена електричними лампами (перші лампи на вокзалі загорілись 13 січня 1897 року). Його розташування, тоді ще, було на краю міста.
В будівництві будівлі були використані елементи мавританського стилю: вузькі напівкруглі вікна, ребристі колони. Але під впливом залізничного прогресу споруда вокзалу неодноразово зазнавала перебудов, та, на щастя, не настільки радикальних, щоб нині втратилося її історичне обличчя. Над центральним входом, на куполі з ліхтарем (який видніється з різних точок міста), колись здіймалася скульптура крилатої богині, яку сьогодні можна побачити лише на старих листівках. Друга реконструкція проведена була у 2000 році. Зараз івано-франківський вокзал – це ряд дво- і триповерхових споруд, виконаних з цегли у стилі неоренесансу. В плані має форму яка наближається до сильно витягнутого прямокутника.
Розширення залізничних сполучень Станіславова на межі ХІХ-ХХ століть вплинуло на розвиток гірського туризму, який тоді ставав дедалі популярнішим. Залізничні маршрути, що проходили через місто, давали доступ до дуже цікавих, і на той час мало відомих місцевостей у Східних Карпатах.
І зараз ця пам’ятка архітектури незворушно зустрічає гостів міста, проводжає до нових вражень і мандрівок.Мовчить, коли великі машини задавлюють бруківку ще глибше в землю і тихо посміхається, коли чує лайку славних прикарпатців в привокзальних заторах.
V-a
Advertisements

About Rest.if.ua

* Саме тут можна знайти як, де і коли провести свій вільний час. * Саме тут вільний час перетворюється на корисний час. * Саме тут знаходяться твої однодумці, які поділяють твої захоплення і чекають на тебе та на твої поради. * Саме тут ти можеш відкрити всесвіт біля своєї домівки і знайти домівку в будь-якій точці світу.
Опубліковано у Івано-Франківськ | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s