Rest : Пнівський Замок, Надвірнянський район


Rest : Пнівський Замок, Надвірнянський район.

Пнівський замок, споруджений у XVI столітті біля села Пнів, що за Надвірною. До появи Станіславської фортеці його вважали найсильнішою твердинею Прикарпатського краю. (стислий путівник)

Замок розташований у формі неправильного п’ятикутника. Товщина стін – півтори метри. Зі сходу фортецю оберігав глибокий рів, із заходу – схил плоскогір’я. На півночі і півдні замок оточувала рівнина. По кутам фортеці вмілими руками архітекторів і будівельників розмістились шість сторожових веж. Ворота розташовувалися в південній стіні, там же у цілях безпеки був споруджений перекидний міст. Отвори, по яких проходили ланцюги перекидного мосту, добре збереглися до наших днів. Замок справді був неприступний: високі та міцні стіни, глибокі рови та численні бійниці в стінах, правильно розташовані оборонні вежі та пильне око вартового не давали можливості взяти фортецю штурмом.

За поширеною версією, саме від цього замку почалося місто Надвірна. Однак, найймовірніше, місто розрослося від іншого, маловідомого замку, залишки якого збереглися у міському парку, біля відділення міліції. Від цієї оборонної споруди XVстоліття, що розміщувалася на невисокому пагорбі, залишилася вежа з підземеллями, частина стін та рельєф місцевості, підкріплений кам’яними підпірними стінами. Після зведення Пнівського замку вона використовувалась в адміністративних цілях: через недостатню укріпленість її неодноразово захоплювали ворожі війська.

Джерело: сайт Життя Українських Карпат

Advertisements

About Rest.if.ua

* Саме тут можна знайти як, де і коли провести свій вільний час. * Саме тут вільний час перетворюється на корисний час. * Саме тут знаходяться твої однодумці, які поділяють твої захоплення і чекають на тебе та на твої поради. * Саме тут ти можеш відкрити всесвіт біля своєї домівки і знайти домівку в будь-якій точці світу.
Опубліковано у Замки, Пнівський замок | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s