Село Гута


Село Гута останній населений пункт, по дорозі в Ґорґани, скалисті Карпати, оточений з трьох боків горами. Саме тут обривається дорога. Далі – тільки ліс, і верхів’я вершин.

С. Гута знаходиться на відстані 35 км від районного центру смт. Богородчани, у верхній течії ріки Бистриці Солотвинської.

Назва села походить від місцевої назви плавильної печі. В таких “гутах” виплавляли скло або метал.

До приїзду, колишнього президента, Л. Кучми – Гута була глухим, віддаленим селом. Тупіком в який впиралась гірська дорога. Далі Гути дороги не було.

Після побудови в 2001 році президентської резиденції “Синьогора”, на базі колишнього санаторію, ситуація змінилась в кращу сторону. З’явився мобільний зв’язок. Загальна площа резиденції – 5 тисяч квадратних метрів. На території є 4-поверхова вілла, озеро, вертолітний майданчик, підвальні приміщення з басейном та джакузі, триповерхова бібліотека з галереями, гуцульський і мисливський будиночки. На одному із прилеглих схилів облаштували лижну трасу із підйомником.

Продовження статті на Rest.if.ua

Гута на русском языке здесь

Guta in English here

Advertisements

About Rest.if.ua

* Саме тут можна знайти як, де і коли провести свій вільний час. * Саме тут вільний час перетворюється на корисний час. * Саме тут знаходяться твої однодумці, які поділяють твої захоплення і чекають на тебе та на твої поради. * Саме тут ти можеш відкрити всесвіт біля своєї домівки і знайти домівку в будь-якій точці світу.
Опубліковано у Bogorodchany, Гута, Карпати, Мандрівки, Цікаві місця для відпочинку, Guta, President's residence Syniogora | Теґи: , , , , , , , , , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s